Диплома за ученике одељења у Сувом Долу за филм „Смеха, смеха деци“

На 34. Међународном фестивалу хумора за децу моји ученици су освојили диплому у категорији МУЛТИМЕДИЈАЛНИ САДРЖАЈИ за филм "Смеха, смеха деци".

Филм почиње симболичним приказивањем тмурног дана при чему се мисли на лоше расположење и тражењем одговора на питање "Шта када дођу тмурни дани?". Гледаоцу се нуде две могућности: да попије "шаку" лекова или да пронађе и у том тмурном дану разлоге за смех. Као повољније решење у филму се нуди друга од понуђених варијанти, а затим се гледаоци уводе у тзв. ЗЕМЉУ СМЕХА, у којој се налази град СМЕХОГРАД и у њему Школа "СМЕХАНИЈА". Осмехуљци, замишљени глумци, гледаоца упознају са начином живота и , пре свега, лечења у тој држави у којој живи докторка која све врсте болести лечи смехом. У наставку је сцена у којој лекар у шприц, уместо медикамената, ставља "СМЕХ И ШАЛУ". У филму се појављују учитељица Смешка Осмехић, неспретни уученик који једва да уме да се представи, по имену Смехослав Смехић, а на почетку се појављују и Осмехуљци, нееобични глумци, који нас уводе у шаљиву причу. Порука филма је да је СМЕХ ЛЕК и да је, уз то и БЕСПЛАТАН.

Ментор је учитељица Звонимирка Јовичић. Текст је доступан овде, а видео овде.