Светски дан детета

20.новембар се обележава у целом свету, и у Србији, као СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА. Ово је дан када је усвојена Конвенција о правима детета. То је дан кака се слави напредак који је постигнут за децу и када се вође држава и влада позивају да испуне обећања која су дали када су ратификовали Ковенцију и да се поново обавежу да ће наставити да чине све што је потребно да ни једно дете не остане искључено. Сва деца имају сва права из Конвенције, без обзира на то ко су, где живе, шта им родитељи раде, да ли су сиромашни или богати, којим језиком говоре, којој религији или култури припадају, да ли имају неку сметњу у развоју или инвалидитет. У нашој школи, ученици трећег разреда су са својом учитељицом Драгицом Михахајловић уређивали ЗИДНЕ НОВИНЕ поводом обележавања Светског дана детета.