Предавање за наставнике „Наука на позорници“

Дана 31. маја 2023. године, са почетком у 12 и 45 часова, у просторијама наше школе одржана је презентација „Наука на позорници“. Презентација je садржaла три међусобно повезане целине. У уводном делу присутни су били у прилици да прошире знања о значају укључивања наставника у Science on Stage мрежу. Други део презентације садржао је приказ SТЕАМ примера добре праксе у различитим наставним предметима и са ученицима различитог узраста. Присутни су били у прилици да сазнају која се технологија може користити у реализацији садржаја историјског карактера, у настави физике, биологије, као и на који начин се SТЕАМ концепт може користити у настави ликовне културе. У оквиру трећег дела предавач je присутне упознсао са Science on Stage фестивалом на националном и интернационалном нивоу. Предавач је била учитељица Звонимирка Јовичић.