Донација за Основну школу у Сувом Долу

Хуманитарна организација „Лајфлајн” из Чикага обезбедила је донацију Фондацији принцезе Катарине. Вредност је 22.000 долара, а новац је намењен Основној школи у Сувом Долу. Школа је уз помоћ донације попримила другачији изглед. Добила је нове подове, грејне пећи, столарију, школски намештај, образовни материал, играчке, књиге за библиотеку, као и ранчеве са школским прибором за све ђаке. „Срећна сам што знам да данас имате реновирану школу, која може да задовољи све потребе деце и учитеља. Драго ми је да наши људи у дијаспори желе да помогну својој земљи и нису заборавили своју домовину”, изјавила је принцеза Катарина Карађорђевић. Сунчица Јовић, директорка школе, нагласила је да ова донација много значи школи и ученицима и захвалила се свима који су то омогућили. Донација је реализована захваљујући Питсбуршком комитету, Колу српских сестара из Лансинга и Џолијета у Илиноиосу, Хуманитарне организације “Лајфлајн” из Чикага, као и Фондације Џон и Милдред Медић Вученић. ( еБраничево ).