Дан розих мајица

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке године последње среде у фебруару под називом "Дан розе мајица". Све је поћело 2007. гоидине , када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлс Мекнил у школи дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од канцера. активисти су купили 50 мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Тако су розе мајице постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама. Наша школа је учешћем ученика обележила овај дан и истакла да је ово тема о којој свакодневно треба разговарати.