26.септембар-Европски дан језика

Колико језика знаш, толико људи вредиш- латинска изрека која у оригиналу гласи Quot linguas calles tot hominess vale. На свету се говори преко 7000 језика. Познавање језика је веома важно, и широм нам отвара врата у свет. Европски дан језика има за циљ промовисање и учење језика. Намењен је свима који желе да се укључе, без обзира на узраст. У овој активности учествовали су ученици, учитељи, наставници и библиотекар. Наставници енглеског језика Наташа Милојковић и Далибор Величковић су ученике првог и трећег разреда упознали са заставама различитих земаља у Европи и поздравима у њима. Ученици четвртог разреда су заједно са учитељицом Драгицом Михајловић и библиотекаром Јеленом Лилић учили бројање, захваљивање и поздраве на 19. различитих језика са жељом да упознају нове пријатеље широм света. Ученици су показали велико интересовање и своју креативност пренели на паное, а наставнци велику мотивисаност да заинтересују ученике за учење језика. Реализован је угледни час ,, Европски дан језика – разговарај са мном“, у коме су учествовали ученици седмог и осмог разреда. Ученици су у тимовима по одељењима, учествовали у квизу знања, гледали видео о језицима света, изговарали брзалице на енглеском, руском и српском језику. Циљ часа био је подизање свести о значају вишејезичности и мултикултуралности. У реалиацји часа учествовали су Никола Јевтић, Ивана Марковић и Катарина Гаузановић.