Едукативни пројекат: „Рециклирајмо заједно“

Компаније Тетра Пак, .А.С.А. и Секопак у сарадњи са нашом школом је организовала заједнички едукативни пројекат под називом „Рециклирајмо заједно“.

Пројекат је имао за циљ да промовише прикупљање и правилно одлагање употребљене Тетра Пак амбалаже. У оквиру пројекта, организоване су едукативне активности као што су разговор стручњака са ђацима о правилном начину прикупљања, одлагања и рециклаже употребљене Тетра Пак амбалаже као и награде за оне ђаке који донесу минимум пет употребљених Тетра Пак пакета – еко блокчић и хемијска оловка. Пројекат је трајао у периоду од од 19. новембра до 10. децембра 2015. Наши ученици, како млађи тако и старији су активно учествовали у овом пројекту, а надамо се да ће прикупљање употребљене Тетра пак амбалаже наставити и после ове наше акције, а све са циљем да очувамо нашу животну средину.