Олимпијада 2013/2014

Организовање „Мале школске олимпијаде“ потекло је од учитеља Срђана Трајковић из Вуковца који је желео да се овом приликом ђаци из подручних одељења што више друже будући да нема много ученика у насељима те тако ни прилике да се организују бројне колективне дечје игре.

Такмичење је организовано у неколико дисциплина где су се надметали ученици нижих разреда подручних одељења матичне школе из Сувог Дола, Изварице, Рибара, Осанице, Јошанице, Вуковца, Милатовца и ђаци Oсновне школе "Јован Шербановић" из Лазнице као гости, а реализацију овог спортског дешавања пратила су два циља: први је да деца покажу знање, умеће и навике које стичу на часовима физичког васпитања, а други је да се друже и проведу један продужени час на чистом ваздуху.

У оквиру спортских активности предвиђених програмом школског спорта, у основној школи у Жагубици организована је и радионица за ученике петог разреда на тему "фер - плеј", где је ученицима омогућено да теоријски науче више о спортском бонтону и понашању на терену.