Квиз

Дана 29.1.2016. је одржан квиз знања у основној школи „Моша Пијаде“ у Жагубици. Право учешћа су имали сви ученици од петог до осмог разреда.Ученици су се такмичили међу разредима.Као и сваки квиз и овај наш је имао жири.За време првог часа су изашли такмичари петог разреда са својом верном публиком која их је марљиво подржавала.Водитељке су постављале питања на која су они одговарали ,а чланови жирија уредно записивали.После завршетка квиза са младим петацима жири је сабрао бодове које су петаци зарадили.После тога за време другог часа су дошли шестаци да покажу своје знање.Такође су и шестаци одговарали на постављена питања. То су била питања из биологије, географије, историје, опште информисаности, математичке мозгалице као и слагалица.Питања из ових области су имали сви разреди само на њиховом нивоу.Питања су састављали наставници.Жири по завршетку квиза са шестацима је урадио обрачун бодова и закључио да истакнуто знање шестака за нијансу слабије од петака.

За време трећег часа су дошли вредни седмаци да покажу и да одмере своје знање са осталим разредима.Водитељке су постављали питања на које су смело и храбро одговарали седмаци. После сваког одговора жири је уредно записивао освојене бодове.После прорачуна бодова жири је констатовао да је знање седмака јако добро па чак се може и рећи одлично.После седмака су се појавили осмаци да покажу своје знање и освоје што већи број бодова.Водитељке су постављале питања на која су они одговарали, а жири записивао бодове.Када су осмаци завршили и стручни жири прорачунао број бодова закључио је да знање осмака такође одлично.Када је жири упоредио број бодова петог,шестог,седмог и осмог разреда констатовао је да су мале нијансе између ученика седмог и осмог разреда које нису толико значајне.Седмаци су најбоље решавали питања из области опште информисаности, а осмаци из области наставних предмета .Такође је стручни жири навео да су проблеми били неколективан рад и брзо давање одговора...Жири се захваљује на фер игри и доброј организацији и пожелео је што бољи успех у наредним такмичењима и квизовима и још једном честитао свим разредима.

Напомена:Из сваког одељења су учествовали по 3 ученика тако да је тим бројао 9 ученика долазило је до брзих и непромишљених одговора, као и неколективног рада.Стога би боље било да из сваког одељења буде по 2 ученика тако би се стварала мања гужва и било би колективног рада што би допринело бољем успеху тима.

Чланови жирија су:

1.Стефан Недељковић(ученик седмог разреда и члан ученичког парламента)
2.Ненад Маријановић(ученик седмог разреда и члан ученичког парламента)
3.Анђела Аврамовић(ученица седмог разреда и члан ученичког парламента)
4.Милица Стојковић(ученица осмог разреда и члан ученичког парламента)
5.Јелена Лилић(наставница биологије)
6.Драгана Петровић(наставница историје).

Водитељке:

1.Ана Мотић(ученица осмог разреда и члан ученичког парламета)
2.Милена Милојевић(ученица седмог разреда и члан ученичког парламента)

Учесници:

Пети разред: