Кабинет руског језика

Једна од ретких, али лепо сређених, учионица је кабинет руског језика.

До пре две године је изгледао као и сви други. Тмурно и без подстрека ученика да заволе руски. Доласком у нашу школу нове наставнице Зорице Драганић почео је кабинет да се мења. Наставница је затражила од помоћника директора школе, Звонка Сарафинова, ормар и добила га је, а уз ормар је добила слике које приказују предмете, породицу, годишња доба и све потребно за бољи рад ученика. Захваљујући вредним ученицима, који су цртали на хамерима, учионица је добила потпуно нови изглед. А рад је побољшан графоскопом и завесама. Сви су добијали, и још увек добијају шансу да одговарају, добију добре оцене и да савладају градиво. Наставница Зорица нам је доказала да градиво није тешко. Прошле године наставница није имала такмичаре, али је ове године Драгана Аврамовић заблистала на окружном такмичењу и ускоро иде на регионално такмичење. Чак је и наставник математике толико заволео руски, да је замолио наставницу Зорицу да нам одржи час, што му је она дозволила.

Ја јесам осми разред, али ми није жао сто одлазим из основне школе јер знам да ће ме успомена на занимљиве часове руског језика пратити ма где год да одем.

Припремила:
Ивана Јорговановић VIII3