Дружење са будућим првацима

Како би се лакше привикли на школски живот који их чека у септембру предшколци из предшколске установе“Полетарац „ посетили су основну школу „Моша Пијаде“ у Жагубици у мају месецу.Том прликом обишли су простор школе,канцеларије , учионице, фискултурну салу, школско двориште и ђачку кухињу.

Учитељица 4. разреда Драгица Михајловић и њени ђаци потрудили су се да предшколцима, односно нашим будућим ђацима боравак у школи учине што пријатнијим . Заједно су на школској бини певали, рецитовали , играли, потом наставили обилазак школе упознавањем са учитељем у продуженом боравку.

Учитељ Развигор Маринковић који ради у продуженом боравку свирао је познате дечје песме на хармоници које су предшколци с радошћу певали.Дружење уз грицкалице и сок које су послужили четвртаци је настављено у учионици где су предшколци з цртали и бојили уз помоћ својих старијих другара .